0

Naćpany polityk PiS ukradł ciągnik! Grozi mu 5 lat więzienia

Share

Na Mazowszu policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy ukradli sprzęt rolniczy o łącznej wartości prawie 500 tysięcy złotych. Jednym ze sprawców okazał się polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 października na terenie województwa mazowieckiego. Dwóch mężczyzn w wieku 27 i 32 lat zakradli się na teren jednej z posesji, gdzie ukradli sprzęt rolniczego o łącznej wartości niemal pół mln złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia Markowi G. i Patrykowi H. zarzutu, że w nocy z 13 na 14 października w Cieleśnicy (powiat bialski) działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży ciągnika rolniczego marki Class wartości 230 tys. zł wraz z agregatem siewnym marki Horsch wartości 260 tys. zł – poinformowała Edyta Winiarek z Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej.

Policja zatrzymała sprawców następnego dnia. Jak się okazało, jeden z nich to przewodniczący Rady Powiatu Łosickiego. Marek G. podczas kradzieży był pod wpływem narkotyków. Znaleziono przy nim także 7,73 gramy substancji psychotropowej.

Wobec 27-latka i jego 32-letniego znajomego bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji – przekazała policja.