0

Nad Smoleńskiem doszło do SERII WYBUCHÓW! Członek Komisji Macierewicza ujawnia szczegóły

Share

Nad Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku doszło przede wszystkim do rozległego wybuchu w konstrukcji samolotu, można powiedzieć, wybuchów na skutek czego została ona rozczłonkowana na bardzo wiele odłamków – twierdzi Tomasz Ziemski, członek podkomisji ds. ponownego zbadania wypadku lotniczego

Ekspert w rozmowie z Telewizją Republika podkreślił, że dotychczasowe komisje badające sprawę postanowiły nie skupiać się na szczegółach katastrofy, a jedynie dopasować swoje badania do już istniejącej tezy.

Werbalnie można powiedzieć, że samolot rozpadł się na taką ilość odłamków, bo uderzył o ziemię i to zamyka sprawę. Nic bardziej mylnego. Należy każdy element badać, weryfikować i wtedy dopiero suma tych wszystkich prac badawczych pokazuje, jaki był rzeczywisty obraz tej katastrofy – stwierdził.

Ziemski wspomniał, iż zespół w którym pracuje dokonał bardzo szczegółowej analizy, która detalicznie pokazała, które konkretnie elementy samolotu zostały zniszczone.

Ja się odwołuję do mojej pracy, ponieważ jeszcze koledzy wykazali się olbrzymią tytaniczną praca w swoich dziedzinach i to będzie prezentowane jutro (poniedziałek 11.04.) około godziny 11. I to wszystko zsumuje się na końcowy obraz zniszczenia tego samolotu – tłumaczył.