0

Nadchodzą ogromne podwyżki za ciepło! „Nawet kilkaset procent!”

Share

Przed nami ogromny wzrost cen na ciepło! Jak podaje „Rzeczpospolita”, mogą wynieść nawet kilkaset procent. “Nie mamy wpływu na zmianę cen surowców”.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, czeka na nas szokujący wzrost cen na ciepło. Według informacji Urzędu Regulacji Energetyki (URE) podwyżki wyniosą co najmniej kilkadziesiąt procent, jednak ciepłownie twierdzą, że ceny mogą pójść do góry nawet o kilkaset procent, “w zależności od źródła produkcji”.

Jest to proces ciągły. Podwyżki są różne, ale raczej na poziomie kilkudziesięciu procent – powiedział prezes URE Rafał Gawin cytowany przez dziennik.

Nie mamy wpływu na zmianę cen surowców, możemy je jedynie akceptować w taryfach. Pamiętać należy, że niezatwierdzenie taryfy może grozić, niestety, upadłością przedsiębiorstwa, a to już sytuacja dużo bardziej groźna dla klienta, bo wówczas nie byłoby podmiotu, który dostarcza mu ciepło – dodał.

Gawin podkreślił, że na razie nie ma co liczyć na tańsze ciepło, prąd i gaz. Jednak stwierdził, że URE podejmuje wszystkie działania, żeby “tego surowca nie zabrakło”.

W zasadzie wszystkie działania podejmowane w porozumieniu z przedsiębiorstwami służą temu, żeby tego surowca nie zabrakło. Na tę chwilę go nie brakuje. Nie widzę dziś realnego zagrożenia, by miało zabraknąć prądu, gazu czy ciepła w naszych domach – powiedział.