0

Nadchodzi kolejna zmiana pogody! Tym razem to front znad dalekiej Rosji

Share

Zima nie da jeszcze o sobie zapomnieć – tak mówią meteorolodzy, którzy informują o kolejny froncie nadciągającym nad Polskę. Przed nami mało „wesołe” dni.

Co to oznacza? Już w najbliższych dniach na północy i północnym zachodzie możemy spodziewać się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. W pozostałej części kraju front przyniesie okresowe i przelotne opady śniegu, szczególnie w południowo-wschodniej części Polski.

Temperatura w większości regionów wahać się będzie pomiędzy 1 do 4 stopni C. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, gdzie słupki rtęci wskazywać będą 5 stopni C.

Na szczęście to ostatnie dni, w których możemy spodziewać się śniegu. Już od połowy tygodnia temperatury pójdą mocno w górę.

Od środy 24 marca na termometrach pojawiać się będą temperatury powyżej 10 stopni. Większość do, aż do niedzieli 27 marca będzie słonecznych w większości kraju.

Niestety, pogoda zepsuje się na okres świąt Wielkanocnych. Od środy, aż do niedzieli synoptycy przewidują deszcze w całym kraju z niewielką ilością przejaśnień.