0

Nadchodzi REWOLUCJA w Rosji? Kreml podjął trudną decyzję, która może zakończyć się tragedią

Share

Władimir Putin ma poważne powody do obaw. To zdanie stało się motywem przewodnim wielu programów politycznych na wschodzie Europy. Okazuje się bowiem, że rosyjska szczepionka przeciwko COVID-19 zmusi jej odbiorców do 2 miesięcznej przerwy od picia alkoholu, a to w Rosji może być wręcz niewykonalne.

Choć sprawa brzmi dość śmiesznie, to może w konsekwencji okazać się bardzo poważna. Jak informują przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, chęć przyjęcia szczepionki oznacza, iż wcześniej należy powstrzymywać się od alkoholu przez 14 dni, a już po przyjęciu dawki, aż przez 42. Dla milionów Rosja to wyzwanie, nie do przyjęcia.

Spożycie alkoholu po zaszczepieniu może maskować potencjalne skutki uboczne szczepionki i utrudniać określenie, które objawy można przypisać podaniu szczepionki, a które wystąpiły po spożyciu alkoholu. Alkohol, podobnie jak wiele szczepionek, może powodować ból głowy, osłabienie, nudności czy ogólne pogorszenie samopoczucia – czytamy w artykule na portalu Medonet.

Eksperci nie mają wątpliwości, że Władimir Putin będzie miał teraz bardzo ciężki, polityczny orzech do zgryzienia. Do tej pory Kreml bardzo wyraźnie podkreślał, że medycyna w tym kraju jest na bardzo wysokim poziomie walki z pandemią. Teraz jednak bardzo ciężko będzie wyjść PR-owo z sukcesem szczepionkowym, jeśli przyjmujący ją obywatele będą zmuszeni do tak długiej przerwy od picia, co w Rosji jest wręcz tradycją narodową.

Przypomnijmy, w historii znamy już przypadki, w którym to właśnie alkohol był przyczyną masowych protestów, a nawet małych rewolucji.