0

Nagła zmiana pogody! Wracają upały i słoneczne dni

Share
Iza Husselbank

Lato powraca do Europy?! Według synoptyków już w przyszłym tygodniu czeka na nas duże ocieplenie, a nawet upały!

Jak podają meteorolodzy, już wkrótce nad Europą rozgoszczą się masy ciepłego powietrza, dzięki czemu na terenie całego Starego Kontynentu wzrośnie temperatura. Pod koniec miesiąca Polacy zobaczą na termometrach nawet 23 stopni Celsjusza, a mieszkańcy Francji i Hiszpanii mogą spodziewać się nawet upałów.

Szczególnie w Hiszpanii, a dokładnie południowej części tego kraju. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że upalnie zrobi się również na obszarze Francji – szczególnie południowej oraz południowo-zachodniej, gdzie dotrze szczególnie gorąca masa zwrotnikowa – podają synoptycy z portalu fanipogody.pl.

Według synoptyków ochłodzenie czeka na nas dopiero w listopadzie. Mimo to, niestety, nie ma co się spodziewać ciepłej zimy. Według Grzegorza Walijewskiego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej tegoroczna zima będzie mroźna.

Śnieg może być obserwowany pod koniec grudnia na południu i wschodzie kraju. W styczniu jest większa szansa na śnieg w całym kraju – informuje Walijewski.

Pod koniec grudnia i w styczniu czekają na nas mrozy i intensywne opady śniegu.

Jeżeli mamy takie prognozy to oznacza, że możemy spodziewać się dłuższych mrozów. Możliwe, że tak jak w ubiegłym roku znajdziemy się pod wpływem wyżu, wtedy możemy spodziewać się siarczystych i długich mrozów – dodał.