0

Najdroższe święta od lat! Trzymajmy się za portfele

Share

Inflacja w Polsce na rekordowym poziomie! Szalony wzrost cen przełoży się na koszmarnie drogie święta. “To będą najdroższe święta od dwóch dekad”.

Inflacja w Polsce na rekordowym poziomie! Jak podał GUS, w listopadzie 2021 roku wynosi 7,7 procent. Niestety w związku z tym zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą koszmarnie drogie dla Polaków.

To będą najdroższe święta od dwóch dekad. (…)To będą najdroższe święta od co najmniej 20 lat, będziemy zaciskali pasa. Inflację odczuje każdy, ale w różnym stopniu. Dla niektórych Polaków będą to naprawdę biedne święta – powiedziała ekonomistka i autorka projektu Ciekaweliczby.pl, Alicja Defratyka w podcaście RadioZET.pl “Biznes. Między Wierszami”.

Więcej musimy zapłacić nie tylko za produkty spożywcze, a również za paliwo, mieszkanie, a nawet odzież i obuwie. Niestety podwyżki są większe, niż wskazuje na to statystyka.

Chleb, drób, warzywa, cukier i oleje drożeją w najszybszym tempie. Ceny są stabilne w przypadku owoców i ryżu. Nieco symbolicznego wymiaru nabiera w tym przypadku miska ryżu, o której mówił premier Morawiecki. Może się okazać, że nie będzie nas stać na nic innego – dodaje Defratyka.