0

Najgorsza zima od wielu lat! Nawet 70cm śniegu

Share

Służby meteorologiczne ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu. Już w tym tygodniu może spaść nawet do 70 cm śniegu!

Austriackie służby meteorologiczne ostrzegają przed największymi od lat opadami śniegu. Według synoptyków w czwartek w Wiedniu ma spaść 10-centymetrowa warstwa śniegu, a w Burgenlandzie nawet do 30 cm.

10-centymetrowa warstwa świeżego śniegu spodziewana jest w czwartek w stolicy Austrii, a 30-centymetrowa w Burgenlandzie. To poważna sprawa. Mamy do czynienia z najsilniejszymi opadami śniegu w ciągu ostatnich dziesięciu lat – poinformował ekspert z centrum meteorologicznego, Michele Salmi.

Sami byliśmy zaskoczeni, ponieważ obliczenia modelowe rozwinęły się w tym kierunku dopiero dziś rano. Nawet jeśli coś ulegnie zmianie, wspomniane regiony z pewnością muszą spodziewać się 15 centymetrów świeżego śniegu w ciągu dnia – dodał ekspert.

Jak przekazują meteorolodzy, w rejonie Alp Karnickich ma spaść nawet 70 cm świeżego śniegu.

Taka ilość śniegu na wschodzie oznacza przede wszystkim chaos, a na zachodzie czeka nas dobra baza wypadowa na święta Bożego Narodzenia -podkreśla “Kurier”.