0

Najnowszy sondaż. Czy kryzys w Zjednoczonej Prawicy zaszkodził partii rządzącej? Zobacz wyniki

Share

Najnowszy sondaż pokazuję, że napięcia w Zjednoczonej Prawicy nie przełożyły się na drastyczny spadek poparcia dla ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. Zobacz najnowsze wyniki.

Okazuję się, że na Zjednoczoną Prawicę swój głos oddałoby 40 proc. badanych. To o dwa punkty proc. mniej w porównaniu z poprzednim badaniem, które przeprowadzono przed wprowadzeniem „piątki dla zwierząt”.

Na drugim miejscu znajduję się Koalicja Obywatelska. Ta partia liczyć moze na  27 proc. poparcie. Co ciekawe znacząco wzrosło poparcie dla Lewicy, które wyniosło aż 15 proc. To o 5 punktów więcej niż w poprzednim badaniu.

Na Konfederację głosować chce 9 proc. badanych, czyli o 1 punkt proc. więcej niż poprzednio, PSL – 5 proc. (o 2 punkty mniej niż poprzednio).

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1058 osób w dniach 18 – 21 września 2020 roku.

Źródło: wpolityce.pl