0

Najnowszy sondaż. Konfederacja przed Hołownią!

Share

Najnowszy sondaż Social Changes dla portalu wPolityce.pl, pokazuje, że Konfederacja i Lewica wyprzedzają Hołownię w badaniu. Na prowadzeniu dalej PiS, ale KO Donalda Tuska pomału zyskuje.

I tak według badania gdyby wybory odbyły się w niedzielę wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 37 proc. Zyskuje Koalicja Obywatelska, która zyskała 4 pkt. proc. i pozostaje na drugim miejscu na podium.

Ostatnie miejsce na podium zajmuje ex aequo Konfederacja i Lewica, które mogą liczyć na 8% głosów respondentów. Oznacza to katastrofalny wynik kierowanej przez Szymona Hołownię Polski 2050, która spada na piąte miejsce z wynikiem 7%.

Polskie Stronnictwo Ludowe znalazło się w nim nad progiem wyborczym. A zaznaczmy, że w kilku ostatnich badaniach PSL rzadko kiedy notował wynik, który uprawniałby partię do objęcia mandatów w przyszłym parlamencie. Mogą oni liczyć na 5% poparcia.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 5 do 8 sierpnia 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1066 osób.

Źródło: wPolityce.pl