0

Najnowszy sondaż. PiS dalej na czele, słaby wynik Konfederacji

Share

Najnowszy sondaż DoRzeczy.pl. pokazuje nam, że PiS utrzymuje pierwsze miejsce w sondażu. Widać też, że poparcie traci Konfederacja i Lewica.

Sondaż przeprowadziła pracownia Estymator w dniach 11-12 sierpnia, ankietowanym zadano pytanie: „Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu na którą z poniższych partii, bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos?”.

Z badania wynika, że najwięcej osób dalej chce głosować na PiS – 36,8 proc. głosów (wzrost o 0,2 pkt proc. w stosunku do poprzedniego sondażu), na drugim miejscu standardowo znajduje się Koalicja Obywatelska – 26,8 proc. (wzrost o 0,4 pkt proc.). Ostatnie miejsce na podium zajmuje Lewica z 11 proc. głosów (spadek o 0,6 pkt proc.).

Słaby wynik Konfederacji

Dalsze miejsca w sondażu zajęły Polska 2050 Szymona Hołowni – 9,7 proc. (wzrost o 0,2 pkt proc.), PSL-Koalicja Polska – 7,2 proc. (wzrost o 0,1 pkt proc.). Jedyna prawicowa partia w sejmie – Konfederacja jako ostatnia wchodzi do sejmu i może liczyć na – 6,6 proc. poparcia (spadek o 0,3 pkt proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach 11-12 sierpnia 2022 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1037 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 54 proc.

Źródło: dorzeczy.pl