0

Najnowszy sondaż. PiS lekko w górę KO ma problem, Konfederacja przed Lewicą

Share

Według najnowszego sondażu CBOS, wynika, że Prawo i Sprawiedliwość odnotowuje lekkie poparcie. Konfederacja przed Lewicą.

Pracowania CBOS zaprezentowała wyniki swojego najnowszego sondażu poparcia partii politycznych. Wynika z tego, że na partię Jarosława Kaczyńskiego chce obecnie głosować 31 proc. respondentów. To lekki wzrost, bo to wynik lepszy o 2 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem pracowni. Z kolej na partie Donalda Tuska głosować chce 14% respondentów, to spadek o 4 punkty procentowe.

Polska 2050 w tym badaniu zanotowała wzrost o 2 procenty i zrównała się poziomem poparcia z partią Donalda Tuska, czyli mogą liczyć na 14 proc. głosów obywateli.

Konfederacja przed Lewicą

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie. To  jedyna prawicowa partia w Sejmie, czyli Konfederacja, na którą głosować chce  7 proc. ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.). Słaby wynik zanotowała Lewica, na którą chce głosować 5 proc. badanych (poparcie bez zmian).

Badanie CBOS zostało przeprowadzone między 29 listopada i 12 grudnia na reprezentatywnej, imiennej próbie 1 tys. 63 pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru numerów PESEL. Respondenci mieli do wyboru trzy metody ankietowania: CAPI (wywiad osobisty) – 47 proc. badanych, CATI (wywiad telefoniczny) – 36 proc. badanych oraz CAWI (wywiad internetowy) – 17 proc. badanych.