0

Najnowszy sondaż. PiS trzyma się mocno, Konfederacja przed Lewicą

Share

Najnowszy sondaż Social Changes dla serwisu wpolityce.pl, pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość dalej utrzymuje przewagę nad pozostałymi partiami. Konfederacja przed Lewicą– podaje sondaż.

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj wygrałoby jest Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby ze sporą przewagę nad opozycyjnymi partiami. Na partię rządzą chce bowiem głosować 38 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania).

Koalicja Obywatelska znowu jest druga i zdobyłaby 27 proc. głosów (spadek o 3 pkt proc.), a za nią na ostanim miejscu podium znalazłaby się Polska 2050 – 10 proc. głosów (bez zmian).

Konfederacja przed Lewicą

Na kolejnym miejscu znalazły się jedyna prawicowa partia w Sejmie – Konfederacja na którą głosować chce 9 proc. respondentów (wzrost o 1 pkt proc.). Dalej znajduje się Lewica z 8 proc. poparciem (wzrost o 1 pkt proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazły się PSL-Koalicja Polska – 3 proc. głosów (1 pkt proc. mniej), Kukiz’15 – 2 proc. głosów (bez zmian) i Porozumienie Jarosława Gowina – 1 proc. głosów (bez zmian).

Źródło: wPolityce.pl