0

Najstarszy pub na świecie zamknięty! Dobił go lockdown

Share

Tak wyglądają konsekwencje twardych lockdownów stosowanych w wielu krajach na całym świecie. Istniejący ponad 1000 lat pub Ye Olde Fighting Cocks w mieście St Albans pod Londynem kończy swoją działalności! Powodem są problemy finansowe powstałe przez lockdown.

Ye Olde Fighting Cocks przez wielu ekspertów uznawany jest za najstarszy, do tej pory działający pub na świecie. Według właścicieli w tym miejscu pierwsi klienci pojawili się 793 roku! Oprócz pubu w budynku znajdował się także pensjonat.

Niestety, jak możemy przeczytać na portali DailyMail właściciel ogłosił, że ze względu na problemy finansowe spowodowane pandemią będzie musiał zakończyć interes.

Wraz z zespołem próbowaliśmy wszystkiego, żeby pub przetrwał. Ostatnie dwa lata były jednak bezprecedensowo trudne dla branży hotelarskiej i pokonały wszystkich, którzy dokładali starań, aby ten wielokrotnie nagradzany pub mógł w przyszłości znowu zarabiać – napisał Christo Tofalli, gospodarz lokalu.

Według raportów opracowanych przez brytyjski urząd statystyczny w ostatnich latach zakończyło swoją działalność, aż 11 tysięcy tego typu pubów. Oznacza to, że ich liczba zmniejszyła się o prawie jedną czwartą.

Źródło: DailyMail.co.uk