1

Najwyższy poziom KoronaSZALEŃSTWA?! Nie zdejmuj maski podczas picia napojów!

Share

Czy to już prawdziwy szczyt koronaszaleństwa? Australia staje się prawdziwym liderem idiotycznych przepisów i zaleceń. Od momentu wprowadzenia lockdownu władze przerzucają się kolejnymi pomysłami ograniczenia swobód. Rekomenduje się nawet, by nie zdejmować maseczek w trakcie picia napojów.

 

Pomysłodawcą tej głupoty jest premier stanu Wiktoria, Daniel Andrews. W trakcie konferencji prasowej dotyczącej ograniczeń dla obywateli postanowił stwierdzić, że zaleca się, aby w przestrzeni publicznej, nigdy nie ściągać maseczki. Zasada ma być przestrzegana nawet wówczas, gdy chcemy się napić.

Przypomnijmy, Australia jest niechlubnym liderem w szybkości wprowadzania lockdownu regionalnego. W stolicy kraju Canberze ograniczenia wolności wprowadzone zostały dokładnie po wykryciu jednej zakażonej osoby. Tam też stwierdzono obecność koronawirusa w miejskich ściekach.

Obecnie przepisy nie pozwalają opuszczać swojego domostwa, jeśli nie ma przy tym tzw. „niezbędnej potrzeby”. Jedzenie w restauracjach można zamawiać jedynie na wynos, sklepy detaliczne będą zamknięte.