0

Nauczyciele gotowi do STRAJKU! „Planujemy radykalne działania”

Share

Związki zawodowe nauczycieli kolejny raz szykują się do protestów. Jak się okazuje, możliwy jest także strajk. Musimy przygotować się na zawirowania w szkolnictwie?

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Jak informuje „Rzeczpospolita”, pod koniec sierpnia planowane są decyzje nauczycielskich związków zawodowych co do formy protestu, który planowany jest na jesieni bieżącego roku.

Na razie zarówno Związek Nauczycielstwa Polskiego, jak i nauczycielska Solidarność czekają, aż Sejm wypowie się na temat poprawki Senatu do projektu nowelizacji Karty nauczyciela. Zakłada ona 20 proc. podwyżki dla pedagogów na wszystkich szczeblach awansu zawodowego. Obecnie minimalna pensja stażysty to 2949 zł, a nauczyciela dyplomowanego – 4046 zł brutto – czytamy.

Nie ukrywamy, że myślimy o strajku, ale nie wiemy, na ile ten pomysł popierają nauczyciele. Decyzja 23 sierpnia – mówi prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, cytowany przez „Rz”.

O możliwości zablokowania normalnej pracy nauczycieli mówi także rzecznik prasowa Solidarności.

Planujemy radykalne działania. Nasze protesty będą dla władzy uciążliwe. Dialog nie ma już sensu, bo i tak nasze postulaty są od dawna ignorowane przez rząd – stwierdza.