3

Nauczycielka wyleci z pracy, bo ODRADZAŁA szczepienia dzieci?! Jest zapowiedź kary

Share

Nie zgadzajcie się na szczepienia przeciw koronawirusowi, bo będziecie bezpłodni – mieli usłyszeć uczniowie jednej ze szkół w Legnicy. Przedstawienie innego zdania niż ogólno przyjęta narracja spowodowała natychmiastową reakcję władz miasta.

O sprawie poinformowała redakcja Radia Wrocław. Dziennikarze przedstawili jakoby rodzice byli oburzeni na postawę nauczycielki i żądali podjęcia natychmiastowych działań. Jak można się domyślać w grę wchodziłoby zwolnienie nauczycielki z pracy.

Potwierdzam, że taki incydent miał miejsce w jednej z placówek oświatowych na terenie miasta. Oczywiście bardzo szybko zareagowaliśmy na ten sygnał. Jestem po rozmowie z dyrektorem i mam deklarację pana dyrektora, że zdecydowanie zareaguje, porozmawia z nauczycielem – powiedział w rozmowie z Radiem Wrocław prezydent Krzysztof Duszkiewicz.

Nie ma nawet cienia aprobaty dla takich absurdów – dodał.

W rozmowie z lokalnym radiem, inny polityk, a dokładniej wiceprezydent Legnicy stwierdził, że dyrektor otrzyma polecenie aby „bardzo mocno zdyscyplinować kadrę nauczycielską”. Jak można zrozumieć chodzi o powstrzymanie jakichkolwiek postaw niezgodnych z propagandą covidową.

Dodatkowo pracownicy szkoły mają zostać wysłani na „spotkanie edukacyjne” z personelem medycznym pobliskiego szpitala.

Jako redakcja postaramy się zbierać informacje dotyczące losu nauczycieli. Jeśli w jej sprawie pojawią się nowe fakty, natychmiast o tym poinformujemy.

Źródło: Radio Wrocław