1

Netflix uniemożliwi dzielenie abonamentu. Użytkownicy serwisu będą wściekli!

Share

Netflix walczy z dzieleniem konta! Serwis już rozpoczął testy nowej metody utrudniającej użytkownikom dzielenie się abonamentem i przekazywaniu sobie haseł do platformy między użytkownikami.

Netflix to jeden z największych i najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie. W zamian za miesięczną opłatę abonamentową użytkownik ma dostęp do pełnej oferty filmów fabularnych i dokumentalnych, kreskówek oraz seriali.

Dotąd użytkownicy platformy, by obniżyć koszty, często dzielili się abonamentem z innymi członkami rodziny czy przyjaciółmi. Jednak zgodnie z regulaminem, „serwis Netflix oraz wszelkie treści oglądane przy jego użyciu są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym”.

Teraz serwis postanowił walczyć z dzieleniem kont. Netflix już testuje nową metodę utrudniającą użytkownikom takie praktyki. Jak podaje “The Sreamable” już w tym tygodniu widoczne były problemy z korzystaniem z Netflixa u tych, którzy korzystali z hasła otrzymanego od znajomych.

Po włączeniu usługi widzą komunikat brzmiący: “Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, potrzebujesz własnego konta, aby kontynuować oglądanie”.