0

Nie będzie restauracji TYLKO DLA ZASZCZEPIONYCH?! Jest wniosek do prokuratury za nielegalną segregację Polaków!

Share

Możliwe, że niezbyt długo Artur Jarczyński będzie mógł ogłaszać się liderem zamordyzmu i segregacji sanitarnej. Nielegalne ograniczenia, czyli usługi wyłącznie dla zaszczepionych, będzie badać prokuratura.

Przypomnijmy, w sprawie chodzi o restaurację „Der Elefant” należącą do Artura Jarczyńskiego. Właściciel kilka dni temu ogłosił, że jego lokal obsługiwać będzie wyłącznie klientów, którzy są w pełni zaszczepieni.

W obliczu zagrożenia kolejną falą pandemii podjęliśmy bardzo trudną, ale dla nas bardzo ważną decyzję (…). To wszystko, aby zagwarantować jak największe możliwe bezpieczeństwo pracownikom i odwiedzającym nas gościom. Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości. Tylko działając wspólnie i zachowując się odpowiedzialnie, jesteśmy w stanie bezpiecznie przetrwać – tłumaczył wówczas Jarczyński.

Sprawy w swoje ręce wzięli jednak przedstawiciele grupy #OtwieraMY. Poinformowali oni na swoim twitterowym koncie, że złożyli zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Czynem zabronionym jest w tym przypadku nielegalna segregacja ludzi.

Artur Jarczyński, właściciel knajp Der Elefant, Jeff’s, U Szwejka, Otto Pompieri, St.Antonio, Sukiennice, Kampania Piwna, Pod Wawelem i Bazyliszek. W związku z próbą wprowadzenia nielegalnej na terenie RP segregacji ludzi, zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – czytamy w oświadczeniu.

Na chwilę obecną nie ma żadnego głosu ze strony prokuratury. Jako redakcja będziemy bacznie przyglądać się sprawie i komentować ją na bieżąco.