1

Nie tylko CUKIER! Kolejny towar znika z półek! „Nawet za PRL nie było z nim problemów…”

Share

Kolejny produkt znika ze sklepowych półek! Już wkrótce zabraknie nam … ostu? Producenci jednak zapewniają , że „sytuacja jest pod kontrolą”.

W związku z horrendalną drożyzną ostatnio Polacy zaczęli masowo wykupywać cukier, z obawy, że niedługo bardzo zdrożeje. Mimo to, że producenci zapewniają, że jest go pod dostatkiem, w sklepach są braki. Teraz ze sklepowych półek znika kolejny towar. Tym razem ocet. Jak sprawdzili dziennikarze businessinsider.com.pl w kilku sklepach w Szczecinie (w tym w Lidlu i Biedronce) octu faktycznie nie ma, jednak sieci handlowe oficjalnie zaprzeczają, że są braki.

We wszystkich naszych sklepach klienci mają dostęp do pełnego asortymentu – twierdzi Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska w rozmowie z Business Insider.

Jak podaje “BI” Netto również twierdzi, że „nie pojawiają się szersze braki w asortymencie”. Z kolei przedstawiciele branży handlowej nie ukrywają, że spodziewali się problemów z octem. Tłumaczą to sezonem kiszenia ogórków.

O tej porze roku, jak już są ogórki, zwykle zwiększa się popyt na ocet. To nie dziwi. Dziwi, że w tym roku zapotrzebowanie jest naprawdę ogromne – mówił przedstawiciel jednej z hurtowni w rozmowie z Business Insider.