0

Nie żyje вziennikarka BBC. Deborah James zmarła w wieku 40 lat

Share

Deborah James nie żyje. Znana dziennikarka BBC przegrała walkę z chorobą. Miała 40 lat.

Deborah James była brytyjską dziennikarką. Przez ostatnie lata była związana z BBC. W 2016 roku kobieta dowiedziała się, że ma raka jelita grubego. Od tego czasu zaczęła dzielić się szczegółami swojej walki z chorobą w mediach społecznościowych oraz w podcaście „You, Me and the Big C” dla BBC Radio 5. Krótko przed śmiercią założyła fundusz na rzecz walki z rakiem i została odznaczona przez Królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego za działalność charytatywną.

James przeczuwała zbliżający się koniec. Na swoim instagramowym profilu, gdzie miała ponad milion obserwujących, zamieściła przed śmiercią pożegnalny wpis.

To wiadomość, której nigdy nie chciałam napisać. Próbowaliśmy wszystkiego, ale moje ciało już po prostu nie ma siły na tę grę. Moje leczenie zostało wstrzymane, więc obecnie jestem pod opieką hospicyjną w domu, gdzie mam niesamowitą rodzinę wokół siebie. Skupiam się na spędzaniu czasu z bliskimi i redukowaniu bólu […]. Przez ponad 5 lat pisania o raku nie zastanawiałam się, że mogłam spędzić ostatnie święta Bożego Narodzenia, że nie zobaczę swoich 40. urodzin, że nie będę mogła widzieć, jak moje dzieci chodzą do liceum. Nigdy nie wyobrażałam sobie napisania tego pożegnania […]. Wszyscy jesteście niesamowici, dziękuję za wspieranie mnie w mojej podróży. Nie żałujcie, cieszcie się życiem. Deborah – napisała dziennikarka.

Deborah zmarła 8 czerwca po 6 latach walki z rakiem. Miała 40 lat. Smutne wieści przekazali w sieci jej bliscy.

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Deborah James, niesamowitej żony, córki, siostry i mamy. Deborah odeszła w pokoju, w otoczeniu swojej rodziny – czytamy w oświadczeniu.