0

Nie żyje Agnieszka Zyskowska. Środowisko siatkarskie w żałobie

Share

Agnieszka Zyskowska nie żyje. Sędzia siatkówki przegrała walkę z nowotworem. „Dziś po 11 nasze serca rozpadły się na milion kawałeczków”.

Agnieszka Zyskowska była sędzią siatkarską. Posiadała pierwszą klasę sędziowską oraz uprawnienia do prowadzenia meczów w pierwszej lidze śląskiej kobiet. W lutym 2021 roku dowiedziała się, że ma nowotwór przewodów żółciowych wewnątrzwątrobowych. Po trzech cyklach chemioterapii szukała leczenia w innych krajach. W tym celu jej bliscy założyli zbiórkę w sieci.

Poszukując kolejnych możliwości leczenia, sięgamy po rozwiązania dostępne na zachodzie Europy i skuteczne metody, które sprawdziły się wśród osób z naszego otoczenia. Oni wygrali walkę z nowotworem i wrócili do pełni sił. Ich doświadczenia, dają nam nadzieję na zwycięstwo – pisali przyjaciele Zyskowskiej.

Niestety 28 sierpnia Zyskowska zmarła. Smutne wieści przekazała w mediach społecznościowych przyjaciółka zmarłej i sędzia siatkówki z Częstochowy, Paulina Boś.

Dziś po 11 nasze serca rozpadły się na milion kawałeczków. Z wielkim bólem w sercu chcemy przekazać, że odeszła nasza Agnieszka. Walczyła do samego końca. Miała serce pełne dobroci, była pomocna, radosna i serdeczna. Zawsze uśmiechnięta, nigdy się nie poddawała. Była walczakiem, naszą ostoją. Zapamiętajcie ją taką. Kochamy Cię Aga! – czytamy.