2

Nie żyje aktor Sebastian Banaszczyk. Miał 46 lat

Share

Za trzy tygodnie skończyłby 47. lat. Nie żyje Sebastian Banaszczyk, aktor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Kiedy wrócił do nas po pierwszej operacji, wszyscy wierzyliśmy, że najgorsze poza nim – napisał dyrektor teatru w mediach społecznościowych.

Banaszczyk urodził się 24 lutego 1975 roku w Świdnicy. Ukończył wrocławską filię krakowskiego wydziału aktorskiego, ówczesnej Państwowej Szkoły Teatralnej.

Swoją przygodę rozpoczął od serialowego epizodu w „Klanie”. Zagrał tam robotnika remontującego aptekę należącą do Marii Lubicz. Później widzowie oglądać go mogli w serialu „Pierwsza miłość”, gdzie występował w roli kierownika pizzerii. Zagrał również w serialu „Fala zbrodni” i „Złodziej w sutannie”.

Jako aktor występował także w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, krakowskim Teatrze STU. Stale występował w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Wystąpił m.in. w „Ślubach Panieńskich”, „Kordianie”, „Ożenku” i „Patrz, słońce zachodzi”.

Sebastian odszedł dziś o 14. Dowiedziałem się ok. 16 i odjęło mi mowę. Także tę pisaną. Kiedy wrócił do nas po pierwszej operacji, wszyscy wierzyliśmy, że najgorsze poza nim. Zagrał cudownie w Testosteronie i spektaklach Magdy Piekorz – napisał wczoraj wieczorem na Facebooku dyrektor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie Robert Dorosławski.

Źródło: RMF FM