0

Nie żyje aktor Włodzimierz Nowak! Polacy zapamiętają go z „Misia”

Share

Kolejna smutna informacja ze świata polskiego kina. Nie żyje Włodzimierz Nowak. Aktor znany przede wszystkim z kultowej roli w filmie „Miś”. W dniu śmierci miał 80 lat.

Informację o śmierci artysty przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Jak poinformowano, Nowak zmarł w Domu Polskich Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Z żalem żegnamy zmarłego dzisiaj Włodzimierza Nowaka, absolwenta PWSFTviT w Łodzi, aktora teatrów: im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Współczesnego we Wrocławiu, Dramatycznego w Elblągu, oraz warszawskich scen: Komedii, Na Woli, Kwadrat. Spoczywaj w pokoju – napisano na oficjalnym profilu ZASP.

Włodzimierz Nowak był przede wszystkim związany z teatrem. W filmach grał epizodycznie, ale dał się zapamiętać między innymi z kreacji w kultowej komedii „Miś” reżyserii Stanisława Barei. Wcielił się tam w postać recytatora, który wygłaszał wiersz podczas ceremonii wręczania paszportów.

Zagrał również w takich produkcjach jak „Zmiennicy”, „Stawiam na Tolka Banana”, „Pierścień księżnej Anny”, „Doktor Judym” czy „Sanatorium pod Klepsydrą”. Ostatni raz Włodzimierz Nowak wystąpił przed kamerą w 1988 roku w spektaklu Andrzeja Zaorskiego „Polowanie na lisa”.

Przyczyna śmierci nie została ujawniona.