0

Nie żyje Antonina Girycz! Jej głos znali wszyscy

Share

Kolejna smutna wiadomość ze świata polskiego kina. Nie żyje Antonina Girycz-Dzienisiewicz. Zmarła wieczorem 19 stycznia w wieku 82 lat.

Girycz-Dzienisiewicz była przede wszystkim aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie. Brała udział w dziesiątkach spektakli realizowanych także na potrzeby Teatru Telewizji. Widzowie mogli oglądać ją między innymi w „Strach i nędza III Rzeszy”, „Dziady” czy „Malowana Żona”.

Nie była aktorką pierwszoplanową, ale jej charakterystyczne postaci drugoplanowe, epizody oraz kreacje dubbingowe na długo zostaną w pamięci widzów – czytamy w informacji przesłanej przez rodzinę.

Największą sławę przyniosły jej jednak role dubbingowe. Na niebieskim ekranie mogliśmy usłyszeć ją w takich produkcjach jak „Kraina Lodu”, „Miś Paddington”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci” czy też „Mulan” i „Herkules”. Najdłużej bo, aż 6 lat pracowała przy niezapomnianej kreskówce „Flinstonowie”.

Była żoną Macieja Dzienisiewicza (1939-87), aktora, reżysera, dyrektora teatru i pedagoga. Ma z nim dwie córki – Julię i Izabellę.

Źródło: Polsat News