0

Nie żyje gwiazda Disneya. Pat Carroll miała 95 lat

Share

Pat Carroll nie żyje. Artystka znana m.in. z dubbingowania Urszuli w słynnym filmie Disneya „Mała Syrenka” miała 95 lat.

Pat Carroll była znaną amerykańską aktorką i komiczką. Swoją karierę zaczynała na planach miejscowych produkcji w Shreveport w stanie Luizjana. Przed kamerą zadebiutowała w 1948 roku w filmie „Hometown Girl” z 1948 roku. Wystąpiła m.in. w takich produkcjach, jak „Kopciuszek”, „Sześcioro to już tłum”, „Love, „Getting Together”, „Miasteczko Evening Shade”, „American Style”, „Second Chance”, „Ostry dyżur”,”Statek miłości”, „Too Close for Comfort”,Projektantki”, „Legends of the Superheroes”, czy „Wolność słowa”.

Była też aktorką dubbingową. W 1989 roku użyczyła głosu postaci Urszuli w słynnym filmie Disneya „Mała Syrenka”, co przyniosło jej dużą popularność. W roku 1954 otrzymała nagrodę Emmy jako najlepsza aktorka drugoplanowa za występ w „Caesar’s Hour”. Po raz ostatni aktorka zagrała w filmie „BFFs” w 2011 roku.

Pat Carroll zmarła 30 lipca w swoim domu w Cape Cod w Massachusetts w wieku 95 lat. Smutne wieści przekazała jej córka Kerry Karsian w rozmowie z portalem „The Hollywood Reporter”. Informację o śmierci gwiazdy też potwierdził jej agent Derek Maki. Jak dodał, w chwili śmierci aktorce towarzyszyła najlepsza przyjaciółka.