0

Nie żyje gwiazda „M jak Miłość”! To prawdziwa czarna seria w polskich serialach

Share

Nie żyje Jerzy Złotnicki. Gwiazdor “M jak Miłość” odszedł w wieku 87 lat. O jego śmierci poinformowano na facebookowym profilu “Filmy polskie lat 1945-1989”.

Jerzy Złotnicki był aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym. Przed kamerą debiutował już jako kilkunastolatek. Występował w takich produkcjach, jak “M jak Miłość”, “07 Zgłoś się”, “Miś”, “Dom” czy “Klan”.

Na facebookowej stronie “Filmy polskie lat 1945-1989” pojawiła się informacja, że Złotnicki zmarł 6 października w wieku 87 lat. Na razie nie wiadomo co było przyczyną jego śmierci.

6 października zmarł w wieku 87 lat aktor Jerzy Złotnicki. Wszyscy na pewno go pamiętają z pierwszej, jeszcze dziecięcej roli Dawidka Liebermanna w filmie “Ulica Graniczna”. W siedem lat po premierze filmu ukończył PWST w Krakowie i był aktorem teatrów: Polskiego w Bydgoszczy, Bałtyckiego im. J. Słowackiego w Koszalinie-Słupsku, 7.15 w Łodzi, im. J. Osterwy w Lublinie, im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim oraz warszawskich: Syrenie i Na Targówku. W filmie nigdy już niedane było mu się zmierzyć z tak dużym zadaniem jak podczas dziecięcego debiutu. Był przewidywany do roli Janusza Korczaka w filmie Aleksandra Forda. Plany reżysera przekreśliła jednak emigracja w 1968 r. – czytamy.