0

Nie żyje gwiazda “Rajskiej jabłoni”. Barbara Martynowicz miała 92 lata

Share

Barbara Martynowicz nie żyje. Aktorka znana m.in. z “Rajskiej jabłoni” zmarła po „krótkiej, wyczerpującej chorobie” w wieku 92 lat.

Barbara Martynowicz była znaną polską aktorką filmową i teatralną. Swoją karierę zaczęła 1953 roku. Występowała m.in. w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, teatrze Ziemi Pomorskiej Bydgoszcz-Toruń, Teatrze Powszechnym im. Stanisławy Wysockiej w Warszawie czy z Warszawską Operą Kameralną. W 1986 roku zagrała w filmie “Rajska jabłoń”. Rola gospodyni księdza przyniosła jej dużą rozpoznawalność. W 1980 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, a w 2005 r. Złotym Krzyżem Zasługi.

Martynowicz odeszła 23 lipca w wieku 92 lat. Smutne wieści przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Aktorka zmarła po „krótkiej, wyczerpującej chorobie”.

Barbara Maria Martynowicz, znakomita aktorka, asystent reżysera i inspicjentka, przez 26 lat była częścią zespołu Warszawskiej Opery Kameralnej. (…) Ci, którzy ją znali, pamiętają, że przede wszystkim była człowiekiem o wielkim sercu i ogromnej radości życia. Kochała ludzi i zwierzęta – czytamy na facebookowej stronie ZASP.