0

Nie żyje gwiazda serialu „Czarodziejki”. Rebecca Balding miała 73 lata

Share

Rebecca Balding nie żyje. Aktorka znana m.in. z hitowego serialu “Czarodziejki” miała 73 lata.

Rebecca Balding była znaną amerykańską aktorką. Przed kamerą zadebiutowała w 1978 roku w serialu science fiction „The Bionic Woman”. W ciągu swojej 30-letniej kariery zagrała w kilkudziesięciu serialach. Największą popularność zdobyła pod koniec lat 70., dzięki roli w serialu „Soap”. Wystąpiła też w takich produkcjach, jak: „MacGyver”, ”Paradise”, „Siódme niebo” czy „Beverly Hills, 90210” czy “Czarodziejki”.

Rebecca Balding zmarła 18 lipca w Park City w Stanach Zjednoczonych w wieku 73 lat. Gwiazda przegrała walkę z rakiem. Smutne wieści przekazał jej mąż, scenarzysta i reżyser James L. Conway. Para doczekała się dwóch córek. Jakiś czas temu Conway w rozmowie z „People” opowiedział, jak poznał Balding.

Robiłem casting do filmu „The Boogens”. Rebecca przyszła na przesłuchanie. Rozmawialiśmy, ona czytała, a kiedy odeszła, zwróciłem się do współpracownika producenta i powiedziałem: „Mógłbym poślubić tę dziewczynę” .(…) Ostatecznie dostała rolę. W pierwszym tygodniu zdjęć poszliśmy na randkę. Tamtego sobotniego wieczoru oświadczyła się. A cztery tygodnie później, jeszcze podczas zdjęć, pobraliśmy się. Oczywiście nikt nie sądził, że to przetrwa. To było 41 lat temu – mówił.