0

Nie żyje LEGENDA disco polo! Jego przeboje znał każdy

Share

Smutna informacja ze świata polskiej muzyki disco polo. Nie żyje wokalista jednej z najpopularniejszych grup lat 90. zespołu Domino – Marek Żurobski.

Informację o śmierci artysty podała, za pomocą mediów społecznościowych, jego córka. Żurobski zmarł z samego rana po długiej walce z chorobą.

Z przykrością pragnę zawiadomić ze dzisiaj odszedł mój przyjaciel Marek Żurobski. Był jednym z pierwszych założycieli tego nurtu i grał w zespołach Mister i Domino. Rest in peace Miśku!!!!(…) Zdjęcie zrobione tydzień temu na wspólnym obiedzie. Zawiadamiam wszystkich i proszę o udostępnianie. Pozwoliłem sobie gdyż byłem jedyna osoba ktora wyznaczył do pierwszego kontaktu wyrazie czego i właśnie otrzymałem tel ze schroniska dla bezdomnych gdzie przebywał przez ostatnie 5 lat – napisał jeden z przyjaciół muzyka.

W latach 90. Żurobski był prawdziwą gwiazdą świata disco polo w Polsce. Jego zespół Domino wylansował takie przeboje jak „Filmowa miłość” czy „Miałaś 18 lat”.

Niestety ostatnie lata to problemy finansowe i ogromne problemy ze zdrowiem. Sytuacja była na tyle zła, że muzyk poruszał się na wózku inwalidzkim.