0

Nie żyje Tadeusz Gołębiewski. Właściciel luksusowych hoteli i fabryki cukierniczej

Share

Smutna wiadomość ze świata polskiego biznesu. Nie żyje Tadeusz Gołębiewski, założyciel znanej sieci hoteli oraz fabryki cukierniczej – poinformowała odpowiedzialna za kontakty z mediami w firmie TAGO Agnieszka Gawińska.

Gołębiewski od dziesiątek lat prowadził swoje biznesy. Rozpoczynał od produkcji słodyczy spod szyldu TAGO. Za zarobione pieniądze wybudował hotel w Mikołajkach. Kolejne powstały w Wiśle, Białymstoku i Karpaczu.

Jeszcze niedawno w rozmowie z money.pl Tadeusz Gołębiewski opowiadał budowie kolejnego obiektu, tym razem w Pobierowie. Miał to być jeden z największych hoteli w Europie.

Budowa jest już na finiszu, choć oczywiście mówię o pierwszej części. Całego hotelu nie otworzę teraz, bo po prostu nie dam rady ze względów finansowych i czasowych. Rąk do pracy nie brakuje, są też dostępni specjaliści, tacy jak glazurnicy, ale nie jestem aż tak odważny, żeby całość robić od razu ze względu po prostu na koszty – mówił wówczas.

Co więcej, w 2020 roku media przekazały informację, iż biznesmen wziął ogromny kredyt pod zastaw całego majątku, by ratować miejsca pracy.

Majątek jest cały zastawiony i to na lata. Banki mnie trzymają w ryzach. Nie mam niestety funduszy w nieograniczonych ilościach jak zagraniczny kapitał. Muszę pożyczać w bankach i na tym się opieram – podkreślił.

Tadeusz Gołębiewski miał 79 lat.

Źródło: Money.pl