0

Nie żyje wielki piosenkarz. Jego przebój śpiewała cała Polska

Share

Wiktor Zatwarski nie żyje. Piosenkarz znany m.in. dzięki przebojowi „Srebrne wesele” odszedł w wieku 86 roku.

Wiktor Zatwarski był znanym polskim piosenkarzem i aktorem. Artysta występował takich teatrach jak Teatr im. Słowackiego w Krakowie, Operetka Śląska w Gliwicach i Teatr Syrena w Warszawie. Występował też w takich produkcjach telewizyjnych jak „Sen o Wiktorii”, „Samo życie”, oraz miał też kilka epizodycznych ról w serialach: „Na Wspólnej”, „Plebania”, „M jak Miłość”, „Kopciuszek” czy „Barwy szczęścia”.

Pod koniec lat 70. skupił się na karierze muzycznej. W 1969 roku zdobył nagrodę Brązowego Pierścienia na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Zielonej Górze za wykonanie piosenki „Jak na lato” i wystąpił na Festiwalu w Opolu z przebojem „Srebrne wesele”.

Zatwarski zmarł 31 sierpnia po ciężkiej chorobie. Miał 86 lat. Smutne wieści przekazała córka artysty Ewa Czyżewska za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tatuś, Tata… Dzisiaj po ciężkiej i długiej chorobie odszedł mój Tata Wiktor Zatwarski. Brakuje mi słów, żeby opisać, co czuję… Tatusiu, tak bardzo chciałeś żyć. Wielokrotnie udowadniałeś, że można oszukać przeznaczenie. Nigdy nie znałam tak silnego człowieka. Do końca wierzyłeś, że jeszcze dużo przed Tobą. Twoja wiara dawała Ci siłę do walki z chorobami… Mam wrażenie, że pojechałeś na dłuższą trasę koncertową i za jakiś czas zapukasz do drzwi… Tak, jak wyjeżdżałeś, jak byłam mała… Nie mówię żegnaj, mówię do zobaczenia… Wierzę głęboko w to, że już tam w innym świecie zaśpiewałeś i opowiedziałeś parę swoich dowcipów – czytamy.