0

Nie żyje Wiesław Wszywka! Był Polską gwiazdą YouTube’a

Share
Jan Bieńkowski

Niebo w ziemi, badziewie do badziewia, siki świętej Wenioriki – to tylko niektóre z tekstów, które w pewnym okresie znały tysiące Polaków. Jak informuje twórca internetowy Naffnaff, nie żyje bohater jego filmów – Wiesław Wszywka.

Zmarł Wiesław Janiszyn, wśród internautów znany jako Wiesław Wszywka. Razem z Wieśkiem podczas naszej wspólnej działalności filmowej (seria filmów Kopsnij Drina i Apropo Defacto) przeżyłem mnóstwo niezapomnianych chwil – napisał na swoim facebookowym profilu.

Przypomnijmy, Wiesław Wszywka był bohaterem humorystycznej serii „Kopsnij Drina”, w której w większości odcinków degustował rozmaite trunki. Popularność programu była ogromna, a odsłony filmów można było liczyć w setkach tysięcy, jeśli nie milionach.

Wieśka zapamiętam jako wyjątkowo szczerą, pozytywną i uśmiechniętą osobę, która pomimo swoich słabości i wad potrafiła nas rozbawić do łez – wspominał Wiesława Wszywkę Naffnaff na Facebooku.

Przyczyna śmierci Wiesława Janiszyna nie została podana do wiadomości publicznej. Wiadomo, że mężczyzna zmagał się z chorobą alkoholową.