0

Nie żyje wokalista zespołu The Analogs. Dariusz Tkaczyk zmarł po długiej chorobie

Share

Dariusz Tkaczyk nie żyje. Wokalista znany m.in. z występów z zespołem The Analogs oraz grupą The Blakauts zmarł po długiej chorobie.

Dariusz Tkaczyk, znany też jako Smalec był polskim wokalistą. W 1999-2003 był wokalistą szczecińskiego zespołu punkrockowego The Analogs, w którym nagrał płyty „Hlaskover Rock” (2000), „Blask Szminki” (2001) oraz „Trucizna” (2002). Występował także z grupą The Blakauts.

Tkaczyk zmarł w sobotę, 30 lipca. Smutne wieści przekazał m.in. rockowy zespół Gan. Dokładna przyczyna śmierci wokalisty nie została podana, jednak jak przekazują jego przyjaciele, “Smalec” zmagał się z poważną chorobą.

Z ciężkim sercem i ogromnym żalem informuję, że wczoraj zmarł po długiej chorobie, nasz przyjaciel Dariusz Tkaczyk – Smalec. Spoczywaj w pokoju drogi przyjacielu, zawsze będziesz w naszych sercach – przekazał zespół Gan.

The Analogs także pożegnali muzyka.

Od wielu lat nie mieliśmy ze sobą żadnego kontaktu, bo nasze postrzeganie świata było skrajnie różne, co nie zmienia faktu, że ze względu na czasy, kiedy byliśmy jak bracia, jest nam bardzo przykro… – czytamy.