0

Nie żyje współtwórca „Harry’ego Pottera” i „Kevina samego w domu”. Duncan Henderson miał 72 lata

Share

Nie żyje legendarny hollywoodzki producent Duncan Henderson. Współtwórca „Harry’ego Pottera”, „Kevina samego w domu” czy „Pan i władca: Na krańcu świata” miał 72 lata.

Duncan Henderson był wybitnym hollywoodzkim producentem. Swoją karierę zaczął jako asystent reżysera w latach 80. jako asystent reżysera, a kilka lat później po raz pierwszy został producentem filmu pełnometrażowego „Ziemskie dziewczyny są łatwe”. Na jego koncie w ponad 20 filmów takich jak „Gniew oceanu”, „Posejdon”, „Kevin sam w Nowym Jorku”, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” „Załoga G”, „Niepamięć”, „Czarownica 2”, „Kosmiczny mecz 2: Nowa era” oraz ośmiokrotnie nominowany do Oscara „Pan i władca: Na krańcu świata”.

Duncan Henderson 21 czerwca w wieku 72 lat. Przyczyną śmierci producenta był rak trzustki. Filmowca pożegnała Lesli Linka Glatter, reżyserka i członkini Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych (DGA).

Trudno powiedzieć, ile Duncan znaczył dla DGA i jej współpracowników. Jego miłość do gildii i jej członków była ogromna, dzięki jego wybitnemu przywództwu i 16-letniej służbie w roli członka zarządu, wieloletniej przynależności do rady AD/UPM, w tym kadencji jako przewodniczący Rady i pięciokrotny członek Rady Komitet Negocjacyjny DGA. Ponadto Duncan był dumny, że odwdzięczył się organizacji, która pomogła mu wejść do branży i gildii, służąc jako powiernik w programie szkoleniowym dla filmowców, prowadzony przez DGA od 2004 roku. Nasze myśli są z żoną Duncana, Michele, jego dziećmi Jessicą, Ianem, Fioną i Ivy oraz jego wielu kolegami i przyjaciółmi. Będziemy za nim bardzo tęsknić. – powiedziała.