0

Nie żyje wybitny polski dziennikarz! Jego relacje znał każdy fan sportu

Share

Andrzej Stanowski nie żyje. Wybitny polski dziennikarz zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 83 lat.

Andrzej Stanowski pracował jako dziennikarz sportowy przez ponad 50 lat. Przez lata był związany z „Dziennikiem Polskim”, „Gazetą Krakowską” i „Czasem Krakowskim”. Komentował mecze z udziałem „Pasów” w piłce nożnej, i hokeju. Także uwielbiał skoki narciarskie. Stanowski uczestniczył w najważniejszych wydarzeniach hokejowych i narciarskich, m.in w mistrzostwach świata, Turnieju Czterech Skoczni czy zimowych i letnich igrzyskach olimpijskich. Dwukrotnie spotykał się z papieżem Janem Pawłem II.

Trwającą ponad 50 lat karierę dziennikarską zaczynał w 'Dzienniku Polskim’, następnie pracował w 'Gazecie Krakowskiej’, na początku lat 90. ubiegłego wieku został członkiem zespołu 'Czasu Krakowskiego’, a następnie wrócił do działu sportowego 'Dziennika Polskiego – wspomina „Dziennik Polski”.

Andrzej Stanowski zmarł 23 sierpnia w wieku 83 lat.

Do ostatniego dnia, leżąc w szpitalu, oglądał na ekranie laptopa i telefonu mecze ukochanej Cracovii i śledził występy innych polskich sportowców, w tym Igi Świątek. Jeszcze w poniedziałek, już bardzo słabym głosem, w naszej ostatniej rozmowie komentował bieżące wydarzenia, to od niego dowiedziałem się, że Wisła kupiła napastnika z Hiszpanii – powiedział syn dziennikarza Rafał Stanowski w rozmowie z „Dziennikiem Polskim”.