0

Nie żyje znakomity polski aktor. Branża w żałobie

Share

Zdzisław Słowiński nie żyje. Aktor znany między innymi z „Akcji pod Arsenałem” czy „07 zgłoś się” miał 94 lata.

Zdzisław Słowiński był znanym polskim aktorem teatralnym i filmowym.. W 1950 roku zadebiutował na scenie Teatrze Młodego Widza w Poznaniu, a dwa lata później zaczął grać w Teatrze Dramatycznym w Poznaniu. W ciągu swojej kariery był związany z Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu, Ludowym w Warszawie, Narodowym w Warszawie, Operetce Warszawskiej, Syrena w Warszawie czy Komedia.

Zagrał też w takich produkcjach, jak “07 zgłoś się”, “Akcja pod Arsenałem” czy “Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy”. Współpracował z Polskim Radiem oraz występował jako parodysta na statku pasażerskim Stefan Batory podczas rejsów do Nowego Jorku.

Słowiński zmarł 7 sierpnia w wieku 94 lat. Smutne wieści przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zdzisława Słowińskiego – wspaniałego aktora teatralnego i filmowego, piosenkarza, wieloletniego członka ZASP. Artysta przez wiele lat związany był z teatrami w Poznaniu, Kaliszu i Warszawie. Wystąpił w kilkudziesięciu spektaklach Teatru Polskiego Radia. Zawsze radosny, pogodny i życzliwy, będzie nam Go bardzo brakowało – czytamy w oświadczeniu.