0

Nie żyje znakomity polski aktor i poeta. “Nie chcemy w to uwierzyć”

Share

Romuald Grząślewicz nie żyje. Ceniony polski aktor, poeta, scenarzysta i reżyser miał 81 lat.

Romuald Grząślewicz był polskim aktorem, scenarzystą, reżyserem, pisarzem i poetą. Od 1987 roku pełnił też funkcję prezesa Fundacji Sceny na Piętrze Tespis. Był też inicjatorem organizowanych w Poznaniu od 2008 roku Dni Romana Wilhelmiego. Przez wiele lat był szefem działającym w ramach Estrady Poznańskiej teatru Scena na piętrze.

[Romuald] był aktorem, scenarzystą, reżyserem, poetą i autorem książki. Nie spotkałam człowieka, który tak by cenił i kochał artystów. To nie był jedynie dyrektor, działacz, miał on swoją wierną publiczność, która przychodziła nie tylko na spektakle, ale też po to, by się z nim zobaczyć. Zawsze stał w drzwiach, witał każdego widza, większość z nich znał po imieniu i nazwisku, potrafił z nimi rozmawiać o sprawach rodzinnych – wspomina zmarłego aktora Elżbieta Podolska, wiceprezeska Fundacji Scena na Piętrze Tespis na łamach Głosu Wielkopolski.

Grząślewicz zmarł 10 lipca po krótkiej chorobie. Miał 81 lat. Smutne wieści przekazano na facebookowej stronie Fundacji sceny na piętrze Tespis.

Nie wierzymy w to. Nie chcemy w to uwierzyć. Napisać jest to bardzo, bardzo trudno. Dzisiaj rano po krótkiej chorobie zmarł Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis, aktor, scenarzysta, reżyser, pisarz i poeta. Przyjaciel artystów. Osobowość poznańskiej kultury. Odszedł Człowiek, którego nie sposób będzie zastąpić – czytamy.