0

Nie żyje znana polska aktorka. To ona zagrała Jadźkę Pawlakową w „Samych swoich”

Share

Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje. Aktorka znana m.in. z roli Jadźki Pawlakowej w „Samych swoich” zmarła w wieku 74 lata.

Ilona Kuśmierska-Kocyłak była polską aktorką teatralną, filmową i dubbingową. Grała w takich warszawskich teatrach jak Buffo, Syrena i Komedia, Teatrze Ziemi Mazowieckiej, Północnym. Podkładała też głos w filmach, m.in. w Pszczółce Mai, Przygodach Myszki Miki i Kaczora Donalda. Największą popularność przyniosła jej ról Jadźki Pawlakowej w filmach „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć” oraz Emilki Niechcicównej w „Nocach i dniach”.

Kuśmierska-Kocyłak zmarła 18 września w wieku 74 lata. Smutne wieści przekazał jej mąż, aktor Ireneusz Kocyłak za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przyczyna śmierci artystki nie została podana.

Żegnaj, kochana, odeszłaś tak nagle i niespodziewanie. Jeszcze wczoraj bawiłaś pod Wrocławiem w towarzystwie Rodziny Samych Swoich, w rocznicę jej powstania. Cieszyliście się, wspominaliście bliski Waszemu sercu tryptyk Sylwestra Chęcińskiego – czytamy w pożegnaniu Kocyłaka.