0

Nie żyje znany kulturysta i TikToker. Valdir Segato zmarł w dniu swoich urodzin

Share

Valdir Segato nie żyje. Kulturysta i TikToker z Brazylii robił sobie domięśniowe zastrzyki z syntholu, co doprowadziło go do tragicznego stanu.

Valdir Segato był znanym brazylijskim kulturystą i TikTokerem. W środowisku kulturystów był znany pod pseudonimem Valdir Synthol, dlatego, że wstrzykiwał sobie preparat powiększający mięśnie synthol, czyli olej aplikowany. Substancja ta powoduje powiększenie pewnej partii ciała. Mimo to, że synthol negatywnie wpływa na zdrowie, jego używanie nie jest zakazane.

Valdir Segato od lat stosował zastrzyki z syntholu, choć zdawał sobie sprawę, że zwiększa tym ryzyko udaru oraz infekcji. Dzięki takim zabiegom wytworzył dość osobliwie wyglądające bicepsy, klatkę piersiową i mięśnie pleców. Kulturysta przyznał, że inspirował się Arnoldem Schwarzeneggerem i fikcyjnymi postaciami, takimi jak Hulk. Mówił, że jest dumny z tego, że idąc ulicą, wygląda jak „potwór” – pisze sport.onet.pl.

Lekarze już kilka lat temu ostrzegali Segato, że konsekwencje wstrzykiwania syntholu mogą być tragiczne. Kulturysta jednak nie przestawał go używać.

Lekarze mi to odradzają, ale to moja decyzja, że go przyjmuje. Chcę to robić. Patrzę na siebie w lustrze i podoba mi się to, co widzę – mówił sam sportowiec, cytowany przez fitnessvolt.com.

Jak podaje portal fitnessvolt.com, Valdir Segato zmarł w szpitału w dniu swoich urodzin. Miał 55 lat. Oficjalna przyczyna śmierci sportowa na razie nie jest znana.