0

Niebezpieczna pogoda w Polsce. IMGW ostrzega

Share

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega! Niebezpieczne zjawiska pogodowe nadciągają nad Polskę. Wiatr do 70 km/h.

Jak podają synoptycy IMGW, w środę 17 sierpnia czekają na nas przelotne opady deszczu, burze, miejscami mgła i wiatr w porywach do 70 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i miejscami burze, głównie w pasie od Pomorza po Podkarpacie. Lokalnie może spaść grad. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 20 mm do 30 mm. Rano miejscami zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h – podają synoptycy IMGW.

Oprócz burz i opadów czekają przed nami piekielne upały nawet do 32 stopni Celsjusza. Według synoptyków IMGW powyżej 30 stopni Celsjusza odnotują mieszkańcy Olsztyna, Wrocławia, Szczecina, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego. Na południowym wschodzie, w rejonach podgórskich Karpat oraz nad morzem termometry pokażą od 24 do 26 st. C.