0

Niebezpieczna pogoda w Polsce! IMGW wydało ostrzeżenie

Share

Tropikalne upały w Polsce! Na termometrach nawet 37 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpieczną pogodą w Polsce. Już w piątek 1 lipca temperatura przekroczy 37 stopni Celsjusza.

Nadal prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 32 do 35 stopni, w piątek lokalnie 37 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 18 do 21 stopni – podaje IMGW.

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje od popołudnia 28 czerwca do 1 lipca w województwie podkarpackim, południowej części lubelskiego oraz w małopolskich powiatach: gorlickim, tarnowskim, dąbrowskim, a także świętokrzyskich powiatach: buskim, staszowskim, sandomierskim i opatowskim. Przewidywane też gwałtowne burzy, opady deszczu i silny wiatr w porywach do 70 km/h.

Najwięcej w południowej połowie kraju. (…) W nocy burz spodziewajmy się w zachodniej połowie Polski. Początkowo groźniejsze, potem powinny się uspokajać – przekazała synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.