2

Niedzielki kompletnie oszalał! Braun organizuje „akcje nienawiści” wymierzone w ministra…

Share

Czy wszystko dobrze ze zdrowiem psychicznym ministra Adama Niedzielskiego? – to pytanie, które zadawać mogą widzowie, którzy obejrzeli najnowszy odcinek programu „Dziennikarski Poker” z udziałem szefa resortu zdrowia i redktora Tomasza Sakiewicza.

W trakcie rozmowy pojawił się wątek hejtu, który ma wylewać się na osoby, które są powiązane z Prawem i Sprawiedliwością oraz rządem Mateusza Morawieckiego. Prowadzący program pytał ministra Niedzielskiego, czy nie odczuwa ogromnego stresu związanego z działalnością Grzegorza Brauna.

Ale wie pan co, tutaj to ja bym rozróżnił jakby dwie płaszczyzny, bo czym innym jest zorganizowany hejt, który rzeczywiście na przykład przez posła Brauna jest organizowany, w jego biurze są zatrudnieni ludzie, którzy przyjeżdżają na różne spotkania i ich zadaniem jest prowadzenie takiej właśnie zorganizowanej akcji nienawiści czy hejtu – stwierdził Niedzielski.

Czyli są grupy po prostu, które pod auspicjami jego biura i też legitymując się legitymacją dziennikarską czasami, bo zdaje się wszyscy w to są tam wyposażeni, no prowadzą pewną zakrojoną, systematyczną akcję – dodał.

Szczytem propagandowego przekazu był fragment programu poświęcony „antyszczepionkowcom”. Według Tomasza Sakiewicza, który w teorii powienien zadawać pytania, osoby przeciwne segregacji sanitarnej są agresywne i chcą atakować lekarzy.

Ale przecież cały czas jesteśmy w systemie, gdzie jest dobrowolność szczepienia, gdzie każdy ma prawo podjąć tę decyzję. My, jako państwo, dostarczamy argumenty, które są zweryfikowane, oparte na nauce, chcemy pokazywać te argumenty w kontrze do tych fejków, które pokazują się w internecie i najczęściej zresztą są dystrybułowane czy popularyzowane przez takie konta, które nie mają imienia i nazwiska i są po prostu trollami. I jeszcze nie wiadomo, gdzie te fermy trolli pracują, albo skąd są finansowane – skwitował minister Adam Niedzielski.

Źródło: Telewizja Republika