407

Niedzielski CHWALI SIĘ pracą w pandemii! „Po prostu wykonana dobra praca…”

Share

Biorąc więc pod uwagę aspekt logistyczno-organizacyjny, myślę, że tutaj po stronie zespołu Ministerstwa Zdrowia została po prostu wykonana dobra praca – twierdzi Adam Niedzielski, podsumowując ponad dwa lata walki z „pandemią COVID-19”.

W rozmowie z portalem medonet.pl szef resortu zdrowia mówił między innymi o aferach, które pojawiły się w trakcie trwania pandemii. Zdaniem ministra Niedzielskiego, nie były one ważne i nie powinny przykrywać dobrej pracy.

Zakupy w pandemii, szczególnie na jej początku, obarczone były ryzykiem i każdy kraj, nie tylko Polska, musiał się z tym ryzykiem liczyć. Dziś o błędach mówią często ludzie, którzy nie podjęli w życiu żadnej poważnej decyzji. W całym morzu naszych zakupów sprawa, o której pani wspomniała, jest niewielkim elementem. Poza tym większość pieniędzy już odzyskaliśmy. Biorąc więc pod uwagę aspekt logistyczno-organizacyjny, myślę, że tutaj po stronie zespołu Ministerstwa Zdrowia została po prostu wykonana dobra praca – mówił.

Adam Niedzielski zwrócił również uwagę, że za ogromną liczbę zgonów Polaków odpowiadają ruchy antyszczepionkowe i szerzone „fake newsy”.

Na pewno część odpowiedzialności – i to musi wybrzmieć – za nadwyżkowe zgony ponoszą wszyscy ci, którzy namawiali do nieszczepienia się. Niezaprzeczalnie ryzyko ciężkiego przejścia COVID-19 i śmierci u osoby zaszczepionej było zdecydowanie mniejsze. Z naszych analiz wynika, że ryzyko zgonu osoby niezaszczepionej było 10 razy większe niż osoby, która przyjęła wszystkie dawki szczepienia – podkreślił.

Poziom zła, jakie w kontekście właśnie stanu zdrowia Polaków i walki z COVID-19 wyrządziły fake newsy, manipulacje, ale i hejt jest po prostu przerażający. Wyniknęło z niego wiele problemów także w moim życiu i to nie tylko służbowym. Środowisko antyszczepionkowe obrało mnie za cel – otrzymuję cały czas groźby i pogróżki, niektórzy ferują wyroki publiczne – dodał.

 

Źródło: medonet.pl