9

Niedzielski daje „wybór” Polakom. Szczepienie i maska albo LOCKDOWN!

Share

Minister Adam Niedzielski nie przestaje zaskakiwać. Zdaniem polityka Polacy mają bardzo konkretny wybór – albo będą szczepić się i nosić maseczki, albo muszą być przygotowani na 4 falę zakażeń i lockdown.

Szef Ministerstwa Zdrowia brał udział w specjalnym briefingu inaugurującym akcję Polskiej Rady Centrów Handlowych – „Bezpieczna witryna – bierz przykład z manekina”. Jak zapowiedziano będzie to polegało na promocji „dobrych zachowań” poprzez ubieranie manekina w maseczki zasłaniające usta i nos.

Musimy sobie przypomnieć stosowanie podstawowej zasady DDM (dystans, dezynfekcja, maseczka) – mówił Niedzielski w trakcie spotkania.

Możemy różne rzeczy regulować centralnie, ale nic nie zastąpi oddolnej inicjatywy, dobrego przykładu, a szczególnie społecznej odpowiedzialności biznesu – dodał.

Minister Niedzielski zwrócił również uwagę na łatwość dostępu do szczepień oraz utrzymującą się popularność reguły DDM. To właśnie to ma zapewnić Polakom brak powtórki z tzw. III fali pandemii kiedy to wprowadzano ścisłe ograniczenia.

Potraktujemy to zabezpieczenie jako nie tylko o dbanie o siebie, ale o najbliższych i ludzi z otoczenia – stwierdził.

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) jest stowarzyszeniem not-for-profit, zrzeszającym prawie 200 firm działających w branży miejsc handlu i usług. Organizacja działa na rzecz rozwoju branży, wsparcia i reprezentowania członków w środowisku biznesowym, politycznym i społecznym w celu tworzenia nowoczesnych miejsc handlu i usług.