3

Niedzielski naciska na prokuraturę! Chce szybkiego skazania G. Brauna za „Będziesz Pan wisiał!”

Share

Za zbędne i niezasadnie przedłużające postępowanie przygotowawcze uznaję gromadzenie w sprawie materiałów prasowych potwierdzających popełnienie przestępstwa – pisze do prokuratury Adam Niedzielski aby przyspieszyć jej działanie w sprawie słów Grzegorza Brauna.

Przypomnijmy, we wrześniu 2021 roku Grzegorz Braun skierował do ministra zdrowia słowa „Będziesz Pan wisiał!”. To spotkało się z natychmiastową reakcją szefa resortu zdrowia. Sprawa trafiła do prokuratury.

Jak poinformowano, niedawno prokuratorzy przedłużyli dochodzenie do 17 lutego w związku z potrzebą uprawomocnienia się uchwały sejmowej komisji etyki, która przypomnijmy, udzieliła posłowi Konfederacji nagany.

Zdaniem Niedzielskiego takie postępowanie śledczych jest niezasadne i niepotrzebne wydłuża całą procedurę.

Czynność ta jest nieuzasadniona wobec zebranego w sprawie pełnego materiału dowodowego, na podstawie którego już można występować o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej w trybie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora – wskazał.

Za zbędne i niezasadnie przedłużające postępowanie przygotowawcze uznaję gromadzenie w sprawie materiałów prasowych potwierdzających popełnienie przestępstwa. Fakt jego popełnienia jest przecież niewątpliwy i wymaga jedynie właściwej oceny ze strony prowadzącego postępowanie przygotowawcze – dodał.

Aby jeszcze bardziej podkreślić wagę sprawy, minister Niedzielski przekonuje, że takie postępowanie prokuratury może zachęcić „antyszczepionkowców do działań”.

Reakcja organów ścigania na przestępstwa, których podłożem jest bezpodstawne propagowanie poglądów antyszczepieniowych, szkodzących zdrowiu i życiu Polaków powinna być zdecydowana i szybka. W innym przypadku mogą podważać słuszność działań podejmowanych w związku z epidemią SARS-CoV-2 przez organy państwa. Jest to szczególnie niebezpieczne w przededniu kolejnej fali epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, ponieważ działanie sprawcy podważa zaufanie do działań przeciwepidemicznych, w szczególności szczepień przeciwko COVID-19 i może skutkować dalszą eskalacją sytuacji konfliktowych i napięć na tym tle – podkreślił.

Źródło: Polsat News