0

Niedzielski przyznaje: Lockdown nie działa! Restrykcje mało skutecznym środkiem [WIDEO]

Share

Wiemy w tej chwili, że restrykcje są mało skutecznym środkiem zapobiegania pandemii – twierdzi minister Adam Niedzielski w rozmowie z Robertem Mazurkiem. Słowa szefa resortu zdrowia oznaczają przełom w podejściu do „walki z pandemią”?

Rozmowa Adama Niedzielskiego na antenie radia RMF FM dla wielu „korona ekspertów” może być ogromnym szokiem. Polityk nie ukrywa, iż po czasie zdał sobie sprawę z tego, iż wprowadzanie ograniczeń wolności obywatelskich po prostu nie działało!

Wprowadzenie tych restrykcji wtedy (w listopadzie ub. roku – red.) i tak spowodowało, że hospitalizacji było więcej niż jest teraz. Na pewno wiemy w tej chwili, że restrykcje są mało skutecznym środkiem ograniczenia wzrostu pandemii – tłumaczył minister.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że obecnie istniejące restrykcje nie są nastawione na ograniczenie poruszania się obywateli. Ich zdaniem jest nie doprowadzenie do sytuacji znaczącego wzrostu osób, które trafią do szpitali.

To jest podstawą tego, że mamy mniej hospitalizacji – liczba zakażeń nie przekłada się w tak dużym stopniu, jak w poprzednich falach na liczbę hospitalizacji i w gruncie rzeczy restrykcje nie są wprowadzane tylko po to, by ograniczyć mobilność, tylko między innymi po to, by bronić wydolności systemu opieki zdrowotnej – stwierdził.