0

Niedzielski się wygadał? Szczepienia będą PŁATNE!

Share

Szczepienia przeciw koronawirusa będą płatne? Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o planowanym wprowadzeniu opłat.

 

W Polsce wciąż trwa program szczepień przeciw koronawirusa. Obecnie preparat jest darmowy, jednak wkrótce to może się zmienić.

Jeszcze w poniedziałek 28 czerwca Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej twierdziła, że szczepionka przeciw Covid-19 musi być darmowa. Minister Zdrowia Adam Niedzielski jednak innego zdania. Szef resortu zdrowia poinformował, że nieodpłatne szczepienia będą … do końca września. Co dalej? Rząd już wymyślił, jak obciążyć Polaków kosztami za preparat.

Możliwe jest natomiast wprowadzenie odpłatności za usługę, za wizytę lekarską czy samą czynność szczepienia. Rozmawiamy o tym, szukając pomysłów na przekonanie osób, które dalej nie chcą się szczepić. Część osób uważa, że zadziała to odwrotnie i już w ogóle nie będzie chętnych do szczepień. Niektórzy uważają natomiast, że jeżeli przy prawdopodobnych wzrostach zakażeń we wrześniu i październiku nadal będą osoby niechętne szczepieniom, to powinno się zakończyć akcję szczepień w obecnej formie i wprowadzić właśnie element zapłaty – powiedziała Marczyńska.