0

Niedzielski się WYGADAŁ! Szpitale dostają „premie” za pacjentów z COVID-em

Share

Szpital otrzymuje „pewnego rodzaju premię” w przypadku pacjentów hospitalizowanych z COVID-19 – stwierdzi minister zdrowia Adam Niedzielskim. Tym samym, można domniemywać, że kolejny raz sprawdza się teza od dawna przedstawiana przez polityków Konfederacji.

W trakcie konferencji prasowej w Puławach szef resortu zdrowia odpowiadał na pytania dotyczące rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. Jedno z pytań dotyczyło kwestii finansowania leczenia, a dokładnie tzw. dodatków covidowych.

Jeżeli chodzi o kwestię finansowania walki z covidem, to na początku mieliśmy takie dedykowane instrumenty, których celem było wsparcie finansowe grupy zawodowej, która się zajmowała covidem, natomiast ze względu na zmianę charakteru pandemii, którą obserwujemy od mniej więcej pół roku, nawet więcej niż pół roku, zdecydowaliśmy się wtłoczyć – jeśli mogę tak kolokwialnie powiedzieć – covid w te same mechanizmy finansowania, które dotyczą każdej innej infekcji, każdej innej choroby – stwierdził Niedzielski.

Ważniejsza była jednak druga część wypowiedzi. Otóż szef resortu zdrowia jasno stwierdził, że szpitale będą otrzymywać „premie” za stwierdzanie COVID-19 u pacjentów.

Przy czym, jeżeli pacjent będzie hospitalizowany z covidem, jest pewnego rodzaju premia, którą otrzymuje szpital i dyrektorzy jako menadżerowie według uznania, według systemów motywacyjnych, które są w szpitalu, te pieniądze dystrybuują – podkreślił.

Jasnym jest, że w placówkach medycznych może zatem dochodzić do usilnego „poszukiwania wirusa”, aby tylko otrzymać dodatkowe pieniądze na leczenie.

Źródło: Polsat News