1

Niedzielski się załamie! Spada liczba zakażeń koronawirusem. „Wejście w punkt przesilenia”

Share

Dzisiejsza liczba zakażeń jest po raz pierwszy w V fali mniejsza od zeszłotygodniowej. To poważny sygnał możliwego wejścia w punkt przesilenia – napisało ministerstwo zdrowia w oficjalnym przekazie na profilu twitterowym.

Według informacji przekazanych przez resort zdrowia na dzień 03 lutego br., w Polsce było 54 477 nowych zakażeń koronawirusem. W tym dniu zmarło 307 osób.

Głos w sprawie zabrał minister Adam Niedzielski, który skomentował statystyki na twitterze.

Dzisiejsza liczba zakażeń jest po raz pierwszy w V fali mniejsza od zeszłotygodniowej. Dzieje się to przy malejących od pięciu dni zleceniach na badania wystawianych przez POZ i dużej liczbie, ale hamującej dynamice testów. Jest to poważny sygnał możliwego wejścia w punkt przesilenia – napisał.

Znając historię działań w resorcie zdrowia w najbliższych dniach możemy spodziewać się znacznego zwiększenia ilości testów, aby statystyki ponownie wróciły do poziomu sprzed kilku dni.

Niedzielski i jego ludzie nie pozwolą sobie na wychodzenie z V fali. Mają jeszcze zadania do wykonania, muszą jeszcze straszyć Polaków – komentuje Marcin Jan Orłowski, redaktor naczelny Krul TV.

Spodziewajmy się, że w najbliższym czasie wysypu „korona ekspertów”, którzy w mediach głównego nurtu będą opowiadać o ogromnym wzroście po okresie ferii zimowych – dodaje.